درباره ما

اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران با بيش از 20 هزار عضو از توليدكنندگان و فروشندگان پوشاك به صورت عمده و خرده فروش در ردیف یکی از بزرگترین و منسجم ترین اتحادیه های صنفی است که با توانمندی و نوگرایی در زمینه لباس و پوشاک مدیریت می نماید و در اين حوزه راهکارها و پیشنهادهای مؤثری را ارائه و همواره پیگیر اجرایی شدن آن بوده که بحمداللّه تاکنون نیز موفقیتهای حاصل گردیده است. متخصصان و کارشناسان صنف بر این عقیده اند که لباس و پوشاک مهمترین نشانه فرهنگی و بارز ترین و مشخص ترین مظهر قومی و بهترین وسیله انتقال نشانه فرهنگی است که به سرعت تحت تاثیر پدیده های فرهنگ پذیری در بین جوامع گوناگونی انسانی قرار گیرد. این تاثیر تا بدان جا است که استیلای فرهنگی و سلطه پذیری در وهله اول از طریق انتقال پوشاک صورت گرفته است و در بسیاری از جوامع با تغییر پوشاک یک جامعه رفتار اجتماعی و معیشت آنها نیز دچار دگرگونی شده است. امروزه نقش و اهمیت پوشاک به حدی است که به راستی می توان تمامی فرهنگ و هنر هر کشوری را در پوشاک مردم آن سرزمین جلوه گر دانست.
علاوه بر بٌعد فرهنگي، صنعت پوشاك در ارتقاء اقتصاد نيز سهم به سزايي دارد. مزيت هايي همچون اشتغال زايي، ارزش افزوده بالا و ارزآوري. از اينرو با برگزاري نمايشگاه بين المللي پوشاك در ايران مي توان به شكوفايي اقتصادي، بازنمايي توان توليدكنندگان ايراني و كمك به صادرات پوشاك كمك نمود. نمایشگاه را می توان تبلیغ زنده نامید. چرا که در نمايشگاه عواملی چون تولید کننده، توزیع کننده، مصرف کننده کالا و یا خدمات در یک زمان و مکان مناسب گرد هم می آیند.
اتحاديه توليدكنندگان و فروشندگان پوشاك تهران نيز با هدف توجه به صادرات و توسعه اقتصادی کارآفرینان پوشاک، نمایش توانمندی‌ و تخصص طراحان و تولیدکنندگان، حمایت از استارتاپها و فناوری‌های جدید، توسعه ارتباطات دانشگاه با صنف و صنعت پوشاک، آینده‌ پژوهشی و ساختارهای توسعه برندهای ملی پوشاک به برگزاري ” اولين نمايشگاه بين المللي و تخصصي زنجيره ارزش پوشاك ( طراحي، مد، لباس، چرم و صنايع وابسته) اقدام نموده است. این نمایشگاه از 20 الی 23 مهر ماه سال ١٤٠٠ در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی شهر آفتاب برگزار مي گردد تا توليدكنندگان اين حوزه يكبار ديگر نشان دهند كه با وجود شرايط سختي كه در يكسال گذشته تجربه كردند، اما كماكان در تلاشند تا حيات و پويايي صنف و صنعت پوشاك را حفظ كنند.