افتتاح نخستین نمایشگاه بین‌المللی تخصصی پوشاک در تهران (20 مهر 1400)

نخستین نمایشگاه بین المللی و تخصصی پوشاک، شامل طراحی، مد، لباس، چرم و صنایع وابسته از 20 مهر در نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب تهران افتتاح شد.

پس از فراز و نشیب های مختلف برای برگزاری یک نمایشگاه مردمی که به پشتوانه اتحادیه پوشاک تهران در راستای حمایت از تولیدات داخلی هنر صنعت پوشاک می باشد؛اولین نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی زنجیره ارزش پوشاک (تهران مدکس) در 20 ام مهر ماه 1400 افتتاح شد.

ابوالقاسم شیرازی یکی از مزیت های این نمایشگاه  را حضور تمامی حوزه های زنجیره ارزش پوشاک اعم از صنایع نساجی (ریسندگی، بافندگی، رنگرزی و چاپ و تکمیل کالاهای نساجی)، طراحی، ماشین آلات و تجهیزات وابسته، دستگاه های ریسندگی و بافندگی، تولید، تعمیرات و نگهداری، صنایع وابسته، چرم، سراجی، کفش، مشاغل خانوادگی مرتبط توسط زنان سرپرست خانوار و کالاهای فرهنگی عفاف و حجاب بیان کرد.

وی افزود : هدف از برگزاری نمایشگاه تهران مدکس ارائه آخرین توانمندی ها و فناوری ها در زنجیره این صنعت، نگاه ویژه به طراحی و ارزشهای بومی و ملی کشور در هویت و پوشش اقوام، نگاه استراتژیک به بازارهای منطق های و صادرات پوشاک تولید ایران با توجه به کیفیت و استانداردهای جهانی، ایجاد و گسترش همکاری های مشترک در سطح بین المللی و آینده پژوهی در صنعت پوشاک است.

وی با اشاره به ضرورت تقویت ارتباط طراحان با صنعت پوشاک مطرح کرد: از اهداف دیگر نمایشگاه تهران مدکس ارتباط بیشتر طراحان با صنعت و استفاده از طرح های خلاقانه، نوآور و همسو با فرهنگ ایرانی اسلامی در تولیدات پوشاک است.

در این افتتاحیه از اشخاص مهم در حوزه پوشاک دعوت به عمل آمد تا در این رویداد مهم حضور داشته باشند. نمایشگاه تهران مدکس در دو سالن بزرگ A5 و A4 در مکان نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب به مدت 4 روز در حال برگزاری است.

اطلاعات و گزارشات بیشتر در همین سایت قرار خواهد گرفت… اخبار هر روز از نمایشگاه به همراه گزارش تصویری از هر روز در همین سایت قرار خواهد گرفت. برای دیدن ادامه خبر با ما همراه باشید.